Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Dzieci pracowników Solino ze stypendiami Dla Orłów

20-10-2017  Aktualności

Fundacja „ORLEN- DAR SERCA” już po raz  trzeci przyznała  stypendia  dzieciom pracowników PKN ORLEN oraz Spółek Grupy Kapitałowej w ramach programu „Dla Orłów’. Uroczysta gala wręczenia aktów stypendialnych odbyła się 19 października w Domu Technika w Płocku.  Na spotkanie do Płocka przyjechali stypendyści wraz z rodzinami z całej Polski.
 
Nabór do tegorocznej edycji programu Fundacja prowadziła w sierpniu i w tym okresie przyjęła rekordową liczbę 177 aplikacji. Szansę na stypendium mieli uczniowie, którzy na swoim ostatnim świadectwie osiągnęli średnią na poziomie minimum 4,7. Dodatkowo premiowane były także osiągnięcia naukowe i pozanaukowe, np. sportowe czy artystyczne. Punkty można było także otrzymać za udokumentowane zaangażowanie społeczne. Warunkiem koniecznym było opisanie w formularzu aplikacyjnym działalności lokalnej organizacji pozarządowej.  Wszystkie aplikacje w pierwszej kolejności rozpatrzyła specjalnie do tego celu powołana komisja stypendialna, następnie, w oparciu o jej opinię, zarząd Fundacji postanowił przyznać wsparcie finansowe w nowym roku szkolnym aż 106 uczniom. Akty stypendialne wręczyli stypendystom Wiesław Protasewicz, Członek Zarządu ds. Finansowych w PKN ORLEN oraz Prezesi i Członkowie Zarządów Spółek uczestniczących w programie. 
- Cieszę się, że z roku na rok możemy wspierać edukację coraz większej grupy zdolnych dzieci naszych pracowników. Myślę, że tego typu projekty są jednym z wielu przykładów na to, że staramy się być dobrym  polskim pracodawcą, który troszczy się nie tylko o pracowników, ale także o ich rodziny, a zwłaszcza ich dzieci - mówił podczas gali Wiesław Protasewicz, który jednocześnie gratulował rodzicom stypendystów.
Zwieńczeniem gali było spotkanie z zawodnikiem ORLEN Teamu Kubą Przygońskim, który opowiedział o swojej pasji, sukcesach i porażkach sportowych, ale także o tym, jak łączył treningi z nauką.
Program stypendialny „Dla Orłów” zainicjowany został w 2015 r. W pierwszej edycji stypendia zostały przyznane dzieciom pracowników Koncernu, później do programu przystąpiły Spółki Grupy Kapitałowej. W dwóch poprzednich edycjach Fundacja wręczyła stypendia 137 uczniom.
Program stypendialny „Dla Orłów” wpisuje się w szereg wielu aktywności podejmowanych przez Fundację na polu wspierania edukacji. Od kilku już lat Fundacja pomaga najbardziej utalentowanym młodym chemikom z całej Polski w ramach programu „Mistrzowie Chemii”.  Ośmioletnią tradycją w Płocku cieszy się także program „Mam pasję powyżej średniej”, w którym stypendia otrzymało blisko 1300 uczniów z Płocka i powiatu płockiego. Fundacja przyznaje też stypendia naukowe i sportowe podopiecznym Rodzinnych Domów Dziecka z całej Polski, oraz, we współpracy z Fundatorem, przekazuje stypendia paraolimpijczykom, zdobywcom medali podczas ostatniej Paraolimpiady w Rio De Janeiro.

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN