Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
IKS Solino uczestnikiem XV Międzynarodowego Sympozjum Solnego Quo Vadis Sal

26-10-2010  Aktualności

​W dniach 21-22 października 2010 w Świeradowie Zdroju odbyło się XV Międzynarodowe Sympozjum  Solne „Quo Vadis Sal”. Jak co roku, jednym z uczestników konferencji byli przedstawiciele Inowrocławskich Kopalń Soli SOLINO S.A.
 
Tematem przewodnim tegorocznej konferencji był Potencjał Gospodarczy polskiego Górnictwa Solnego – Stan obecny i perspektywy rozwoju. W trakcie sesji plenarnych uczestnicy konferencji skupiali się min. na budowie i eksploatacji magazynów i składowisk w złożach soli kamiennej oraz wydobyciu, przetwarzaniu i dystrybucji produktów solnych. Ponadto omówiono postęp naukowo – badawczy w polskim solnictwie, a także podziemne i powierzchniowe zagrożenia w górnictwie solnym oraz aspekty ochrony środowiska.
 
Inowrocławskie Kopalnie Soli Solino S.A., w których przeprowadzono po raz pierwszy w Polsce pomiary georadarem, podzieliło się interpretacją geologiczną otrzymanych wyników wraz z przedstawicielami niemieckich firm, które te pomiary przeprowadziły. Referaty w tym zakresie przygotowali Joanna Tadych, Jacek Drogowski oraz Łukasz Grzybowski – pracownicy Działu Mierniczo – Geologicznego naszej Spółki.
 
Sympozjum zgromadziło przedstawicieli ponad 50 przedsiębiorstw i instytutów naukowych zajmujących się tematyką górnictwa solnego zarówno z Polski, jak i z wielu innych krajów Europy. Głównym organizatorem sympozjum było Polskie Stowarzyszenie Górnictwa Solnego wraz z KGHM Cuprum Sp. z o.o. oraz  Uniwersytetem Wrocławskim. Patronat nad konferencją objął Wicepremier, Minister Gospodarki – Waldemar Pawlak

 
 
 

Marki Grupy ORLEN