Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Przedstawiciele Solino na Barbórce w Pałacu Prezydenckim

09-12-2014  Aktualności

W środę 3 grudnia, w przeddzień tradycyjnej Barbórki  w Pałacu Prezydenckim w Warszawie po raz drugi odbyły się uroczystości  barbórkowe, w których udział wzięli przedstawiciele środowisk górniczych z całego kraju. Reprezentacja naszej Spółki także otrzymała zaproszenie i wzięła udział w tych uroczystościach.
Na spotkaniu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wręczył w odznaczenia państwowe osobom wyróżniającym się w służbie górniczej. W uroczystości wziął udział Szef KPRP Jacek Michałowski wraz z ministrami i doradcami, a także m.in. wojewoda śląski Piotr Litwa, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa Wojciech Kowalczyk i członkowie komitetu honorowego budowy pomnika Wojciecha Korfantego w Warszawie. Na początku spotkania minutą ciszy uczczono górników, którzy zginęli podczas pracy.
Uroczystość w Pałacu Prezydenckim była poprzedzona  mszą św. odprawioną w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, po której górnicy wraz z  pocztami sztandarowymi przy akompaniamencie orkiestry przeszli do Pałacu.
 
P1010935.JPG

 

 

Prezydent Komorowski i góniczki z Solino Barbórka 2014.jpg
fot. Piotr Molecki/ KPRP

Solino-Barbórka 2014 u Prezydenta Komorowskiego-Zamek.jpg
fot. Piotr Molecki / KPRP

 
 
 

Marki Grupy ORLEN