Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Rusza budowa jednej z najważniejszych inwestycji w tym roku

14-10-2015  Aktualności

Solino podpisało umowę z Mostostalem Płock na wykonanie kolejnej znaczącej inwestycji realizowanej w ramach strategii kawernowej Grupy ORLEN. Wartość kontraktu to 20 mln zł.
Strategia kawernowa SOLINO obejmuje kilkanaście zadań inwestycyjnych, których łączna realizacja podniesie zdolności operacyjne i funkcjonowanie podziemnych magazynów węglowodorów zgodnie z wymogami ustawowymi na 2018 rok. W ramach właśnie podpisanej umowy w kopalni Mogilno wykonane zostaną rurociągi technologiczne wody przemysłowej, solanki oraz oleju solarowego, służącego do izolacji stropu kawerny (oddzieleniu skały solnej od solanki) w celu włączenie do eksploatacji nowo odwierconych sześciu otworów eksploatacyjnych. Uruchomienie nowych otworów znacząco zwiększy tzw. front solankowy kopalni czyli zdolności produkcyjne solanki. Nowe otwory przedłużą także możliwość eksploatacji pokładów soli Mogilno I. Zadanie zakłada także budowę dróg dojazdowych wraz z placami składowymi. Umowa obejmuje kompleksowe wykonanie robót budowlanych wraz z dostawą wszelkich urządzeń i materiałów potrzebnych do realizacji inwestycji.
W listopadzie rozpoczną się prace budowlane, a ich zakończenie i oddanie do eksploatacji zaplanowane jest na grudzień  2016 roku.  

 
 
 

Marki Grupy ORLEN