Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
SOLINO sponsorem i uczestnikiem Międzynarodowego Sympozjum Solnego Quo Vadis Sal

15-10-2012  Aktualności

W dniach 11-12 października 2012 w Krakowie odbyło się XVII Międzynarodowe Sympozjum  Solne „Quo Vadis Sal”. Jak co roku, przedstawiciele naszej Firmy uczestniczyli w tej Konferencji. SOLINO było także jednym z głównych sponsorów imprezy.
 
Tematem przewodnim tegorocznej konferencji było Poeksploatacyjne zagospodarowanie wyrobisk górniczych w złożach soli. W trakcie sesji referatowych uczestnicy konferencji skupiali się min. zabezpieczeniu i wykorzystaniu zabytkowych wyrobisk górniczych,  a także na składowaniu i magazynowaniu w wyrobiskach solnych. Sporo uwagi poświęcono problematyce hydrogeologicznej w złożach i kopalniach soli. Jednym z bloków tematycznych były także pomiary i badania złóż solnych.
 
Patronat nad konferencją objął Wicepremier, Minister Gospodarki – Waldemar Pawlak. Sympozjum zgromadziło przedstawicieli ponad 50 przedsiębiorstw i instytutów naukowych zajmujących się tematyką zarówno górnictwa solnego, jak również przedstawicieli branży energetycznej zarówno z Polski, jak i z wielu innych krajów Europy. Byli to m.in. PKN ORLEN S.A., KGHM Polska Miedź S.A., Hydro Nafta Sp. z o.o. Investgas S.A., Chemkop Sp. z o.o., Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A. PRWiG Sp. z o.o. Sandvik Polska Sp. z o.o.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN