Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Solino S.A. sponsorem i uczestnikiem XVIII Międzynarodowego Sympozjum Solnego „Quo Vadis Sal”.

16-10-2013  Aktualności

W dniach 10-11 października 2013 w Sopocie odbyło się XVIII Międzynarodowe Sympozjum  Solne „Quo Vadis Sal”. Jak co roku, przedstawiciele naszej Firmy uczestniczyli w tej Konferencji. SOLINO było także jednym z głównych sponsorów imprezy.
Tematem przewodnim tegorocznej konferencji było Sól a energetyka: od gazu do atomu. W trakcie sesji referatowych uczestnicy konferencji skupiali się min. na potrzebach w zakresie podziemnego magazynowania i składowania w złożach soli, uwarunkowaniach lokalizacyjnych, budowie i eksploatacji kawernowych magazynów gazu i paliw. Sporo uwagi poświęcono problematyce geologicznych i środowiskowych uwarunkowań lokalizacji siłowni jądrowych i podziemnych składowisk odpadów, a także oddziaływaniu podziemnych magazynów i składowisk w złożach soli na środowisko.
 
Patronat nad konferencją objął Wicepremier, Minister Gospodarki – Janusz Piechociński. Sympozjum zgromadziło przedstawicieli ponad 50 przedsiębiorstw i instytutów naukowych zajmujących się tematyką zarówno górnictwa solnego, jak również przedstawicieli branży energetycznej zarówno z Polski, jak i z wielu innych krajów Europy. Byli to m.in. PKN ORLEN S.A., KGHM Polska Miedź S.A., Hydro Nafta Sp. z o.o. PGNiG S.A., Chemkop Sp. z o.o., Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A. G-Drilling S.A., Sandvik Polska Sp. z o.o.
 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN