Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Solino sponsorem i uczestnikiem XX Międzynarodowego Sympozjum Solnego Quo Vadis Sal

12-10-2015  Aktualności

W dniach 7-10 października 2015 w Bochni odbyło się XX Międzynarodowe Sympozjum  Solne „Quo Vadis Sal”. Jak co roku, przedstawiciele naszej Firmy uczestniczyli w tej Konferencji. Solino było także jednym z głównych sponsorów imprezy.
Tematem przewodnim tegorocznej konferencji było Górnictwo Solne. Dokonania i perspektywy na początku XXI wieku. W trakcie sesji referatowych uczestnicy konferencji skupiali się min. na Solnych wyrobiskach w etapie poeksploatacyjnym, solnym potencjale zasobowym Polski i jego wykorzystaniu w zakresie soli kamiennych i potasowo-magnezowych oraz postępach w rozpoznawaniu budowy złóż soli.
Sporo uwagi poświęcono także aktualnym problemom górnictwa solnego w aspekcie technicznym, prawnym i środowiskowym oraz magazynom kawernowym jako elemencie wspólnej europejskiej polityki energetycznej.
Sympozjum zgromadziło przedstawicieli ponad 50 przedsiębiorstw i instytutów naukowych zajmujących się tematyką zarówno górnictwa solnego, jak również przedstawicieli branży energetycznej zarówno z Polski, jak i z wielu innych krajów Europy. Byli to m.in. PKN ORLEN S.A., KGHM Polska Miedź S.A., Metraco S.A., Chemkop Sp. z o.o., Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A. Kopalnia Soli „Kłodawa” S.A., Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o., G-Drilling S.A., Sandvik Mining and Construction Sp. z o.o., DEEP GmbH.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN