Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Solino wyróżnione przez Ministra Gospodarki

11-02-2015  Aktualności

Podziękowania Ministra Gospodarki dla Prezesa Dariusza Kusiaka potwierdza znaczącą rolę Solino dla gospodarki i krajowego systemu infrastruktury.
Prezes Zarządu Solino Dariusz Kusiak otrzymał od Wicepremiera i Ministra Gospodarki, Janusza Piechocińskiego oraz Wójta Gminy Inowrocław podziękowanie za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki. Okazją do wyróżnienia stało się 25 -lecie polskiej transformacji. Doceniony został w ten sposób również wkład Solino w rozwój regionu oraz budowanie stabilnej i bezpiecznej gospodarki naszego kraju.
Działalność Solino koncentruje się na podziemnym magazynowaniu ropy i paliw, wydobyciu solanki oraz konfekcjonowaniu soli. Spółka jest obecnie największym producentem solanki w kraju, z rocznym wydobyciem na poziomie około 9 mln m3, oraz właścicielem Podziemnego Magazynu Ropy i Paliw w Górze koło Inowrocławia. Jest to jedyny tego typu obiekt w Polsce, a taka formuła magazynowania paliw i ropy naftowej jest uznawana na świecie za najbezpieczniejszą i najbardziej ekologiczną.


 

 
 
 

Marki Grupy ORLEN