Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Spotkanie Fundacji Polska Sól

12-02-2010  Aktualności

W dniu 5 lutego 2010 r. odbyło się posiedzenie Rady Fundatorów Fundacji „Polska Sól”, w którym, oprócz członków Rady, uczestniczyli przedstawiciele naszej Spółki: Prezes Zarządu p. Dariusz Kusiak i Członek Zarządu p. Krzysztof Augustyniak. Spotkanie odbyło się w Domu Górnika w Kłodawie i połączone było ze zwiedzaniem Kopalni Soli w Kłodawie.
 
Bogata tematyka spotkania została zdominowana przez dwa bloki tematyczne - aktualną sytuację polskiej branży solnej oraz sprawy formalno – prawne Fundacji.
Rada Fundatorów pozytywnie ustosunkowała się do decyzji IKS „Solino” S.A. o przystąpieniu Spółki do Fundacji i przyjęła IKS „Solino” S.A. w poczet członków Fundacji.
 
Oceniając sytuację na rynku solnym stwierdzono, że pomimo zwiększonej produkcji soli suchej, popyt, zwłaszcza na sól drogową, znacznie przekracza jej podaż.
W nawiązaniu do styczniowego posiedzenia Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Górnictwa Solnego i Rady Fundatorów w którym uczestniczył Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie podjęto dyskusję na temat możliwości otworzenia rocznych studiów podyplomowych związanych z branżą solną.
Podjęto także decyzję o rozpoczęciu prac nad bilansem solnym za rok 2009 oraz kontynuacji działań zmierzających do rozbudowy Fundacji poprzez nabór nowych członków.
Członkowie Rady zaakceptowali także sprawozdanie z halowego turnieju piłki nożnej Legnica 2009.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN