Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Uroczyste oddanie do eksploatacji urządzenia wyciągowego

15-10-2010  Aktualności

8 października 2010 r. na terenie Kopalni Mogilno  należącej do Inowrocławskich Kopalń Soli odbyło się  uroczyste oddanie do eksploatacji urządzenia wyciągowego TW 125 CA – A6.
 
Urządzenie to wykorzystywane będzie podczas eksploatacji kawern solnych, co jest jednym z najważniejszych działań w pracy kopalni. Jest to najnowocześniejsze narzędzie pozwalające na wyciągnięcie z ziemi rur z głębokości 2000 m o ciężarze  do 125 ton.
 
Sterowanie urządzeniem odbywa się z tablicy sterowniczej, na której zainstalowane zostały dźwignie i włączniki ułatwiające  prace operatora.
 
Zakup takiego urządzenia to kolejny etap rozwoju SOLINO– podkreśla Krzysztof Augustyniak, Członek Zarządu, dyrektor ds. operacyjnych, - Kiedyś nad każdym otworem eksploatacyjnym montowano wieże, przy pomocy których dokonywano operacji  kolumnami  rur zapuszczonych w kawernach. Obecnie, do tych operacji stosuje się samojezdne urządzenie wyciągowe, które w zależności od potrzeb przemieszcza się pomiędzy kawernami. Taka technologia stosowana w kopalniach otworowych zwiększa ich  operacyjność i redukuje koszty  – podkreśla Krzysztof Augustyniak.
 
Do tej pory wynajmowaliśmy takie urządzenie. Natomiast teraz, na terenie obu kopalń: GÓRA i MOGILNO należących do Spółki, będziemy mogli bez żadnych ograniczeń wykorzystywać nasze urządzenie– dodaje K. Augustyniak
Urządzenie zostało zakupione w Rumunii.
DSC_0033.jpg

fot. Bogumił Pronobis
 
DSC_0039.jpg

fot. Bogumił Pronobis
 
DSC07022.jpg
fot, Krzysztof Augustyniak

 
 
 

Marki Grupy ORLEN