Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Ćwiczenia przeciwpożarowe

29-04-2011  Aktualności

W dniach 27-28 kwietnia 2011 roku na terenie Kopalni Soli i Podziemnego Magazynu Ropy i Paliw w Górze  k. Inowrocławia odbyły się ćwiczenia przeciwpożarowe. Głównym  organizatorem była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.
 
W ćwiczeniach uczestniczyło ok. 130 strażaków Państwowych, Zakładowych i Ochotniczych Straży Pożarnych. Najliczniej reprezentowała się Państwowa Straż Pożarna z Inowrocławia. Ponadto  w akcji wzięły udział jednostki zakładowe, min. ANWIL-u Włocławek ze swoim  najnowszym wozem bojowym, Zakładu Produkcyjnego SODA MĄTWY i Zakładów Tłuszczowych Kruszwica, a także wiele  jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. 
 
Takie ćwiczenia pozwalają nam przećwiczyć kwestię współpracy pomiędzy naszą jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej i pracownikami z jednostkami zewnętrznymi, co jest bardzo ważne w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia – podkreśla Radosław Stoicki, nadsztygar ds. górniczych, Prezes Ochotniczej Strazy Pożarnej przy IKS SOLINO.
 
Ważnym elementem jest także uświadomienie uczestników akcji, że, zgodnie z Prawem Górniczym – dowódcą akcji jest zawsze Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego, a nie dowódca Państwowej Straży Pożarnej, tak jak w przypadku pożarów w innych zakładach produkcyjnych.
 
Kolejne ćwiczenia już w przyszłym roku.

P1010011.jpg
P1010016.jpg
P1010020.jpg

P1010073.jpg

P1010115.jpg
 
 
 

Marki Grupy ORLEN