Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Jubileusz 30-lecia Kopalni Soli Mogilno

16-05-2016  Aktualności

W 1986 roku Okręgowy Urząd Górniczy w Poznaniu wydał zezwolenie na ruch ciągły zakładu górniczego i eksploatację 16 otworów w Kopalni Mogilno. Z okazji upływającego właśnie 30-lecia istnienia Kopalni, w piątek 13 maja odbyła się uroczystość dla zaproszonych gości i wszystkich pracowników Solino.
 
Celem wybudowania Kopalni Soli w  obrębie Mogilna było zaspokojenie potrzeb przemysłu chemicznego na solankę oraz stworzenie jednego z ważniejszych elementów infrastruktury technologicznej Kawernowych Magazynów Gazu Ziemnego należących do Spółki Ivestgas.
 
W okresie 30 lat z Kopalni Soli Mogilno przesłano dla potrzeb zakładu chemicznego Soda Polska CIECH w Janikowie ponad 111 mln. m3 solanki. W ciągu tych lat przeprowadzono znaczące inwestycje przystosowujące zakład do wymagań ustawowych. W 2013  roku w Kopalni Mogilno przeprowadzona została modernizacja 400 m rurociągu solankowego jedną z najnowocześniejszych na rynku metod - metodą krakingu statycznego, co oznacza bezwykopową  wymianę lub odtworzenie rurociągów. Aktualnie realizowana jest kluczowa inwestycja polegająca na budowie infrastruktury do nowych otworów eksploatacyjnych, której zakończenie planowane jest na koniec 2016 roku

 
 
 

Marki Grupy ORLEN