Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Paszarnie, rolnictwo, leśnictwo
Sól paszowa jest wykorzystywana w procesie produkcji pasz oraz mieszanek paszowych. Zawarte w niej minerały w połączeniu z roślinami paszowymi stanowią idealnie przyswajalną, wysoko mineralizowaną paszę dla zwierząt. Sól paszowa jest niezbędnym elementem uzupełniającym dietę zwierząt hodowlanych. Znajduje również zastosowanie przy dokarmianiu zwierząt leśnych. Sól paszowa wpływa pozytywnie na przyswajanie potasu, magnezu i wapnia przez zwierzęta ją spożywającą.
Inowrocławskie Kopalnie Soli SOLINO SA. są producentem soli paszowej.  Zakład  jest zarejestrowany przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Inowrocławiu w zakresie wytwarzania i wprowadzania do obrotu materiału paszowego (chlorku sodu) pod numerem PL0407082p.  Produkowana przez SOLINO sól paszowa jest materiałem paszowym w rozumieniu   Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 767/2009 z dnia 13 lipca 2009 roku, wytwarzanym pod nadzorem organów Inspekcji Weterynaryjnej. Sprzedawana jest w opakowaniu etykietowanym zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 767/2009 z dnia 13 lipca 2009.
Sól do produkcji pasz oferowana przez SOLINO wytwarzana jest z czystego chlorku sodu – soli warzonej spożywczej, stanowi on aż 99,8 %. Pochodzenie z podziemnych pokładów gwarantuje jej czystość chemiczną. Sól paszowa pozyskiwana jest z solanki,  która  powstawała przez tysiąclecia, odizolowana od wpływów środowiska zewnętrznego. Nie zawiera więc minerałów nierozpuszczalnych w wodzie, które mogłyby stanowić zanieczyszczenie. Jej drobnoziarnista struktura pozwala na dobre wymieszanie paszy. Sól paszowa jest łatwa w dozowaniu i nawet przy niskiej zawartości w mieszance paszowej łatwo zachować wysoką homogeniczność paszy. Pozwala to uniknąć zagrożeń powodowanych przez pasze o niestabilnym składzie.
Sól paszowy
 
 

Marki Grupy ORLEN